Výstava v Urban centru prezentuje návrhy na most přes Svitavu

BRNO – V Urban centru můžete zhlédnout návrhy architektů na nový most, který spojí bývalou Motorárnu a Novou Zbrojovku. Vítězný návrh je již vybrán, přijďte se tedy podívat, jestli s odbornou porotou souhlasíte, nebo byste zvolili jinou vizi.

Až do 29. července Urban centrum zpřístupňuje výstavu nazvanou Nové spojení svitavských břehů. Návštěvníci se tu seznámí s návrhy, které architekti přihlásili do soutěže na podobu nového mostu poblíž Nové Zbrojovky. Předmětem soutěže bylo přemostění řeky Svitavy včetně návrhu křižovatky, řešení přilehlého veřejného prostranství a protipovodňových opatření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V návrhu londýnské kanceláře uvidíte zachovaný původní objekt sladovny i s cihlovým komínem, který se stane novou dominantou. „Navržená veřejná infrastruktura se sestává z elegantního mostu, který překlenuje park nabízející divokost a přirozenost jako alternativu urbanizované krajiny města a řeky. Navržen je funkční systém respektující kulturní a přírodní priority, který je zároveň zodpovědně hospodárný a udržitelný,“ zhodnotila návrh Kancelář architekta města.