Postrach majitelů chat byl policisty lapen

RYCHNOVSKO – Třicetiletý muž se vloupal do pěti rekreačních objektů, a to během jediného měsíce. Ukradl přitom cokoliv, co mohl později prodat, ale i sám zkonzumovat. Hříšník měl už v minulosti potyčky se zákonem, opakovaně byl řešen pro majetkovou trestnou činnost a brány věznice opustil naposledy v červnu letošního roku.

Skvělou práci v uplynulých dnech, při zadržení pachatele, vykonal psovod se svou fenou Dorou. Ta odhalila recidivistu schovaného na přístřešku jedné z přilehlých chat do 30 minut. Jednalo se o místo, které se nacházelo necelý kilometr od posledního nahlášeného vloupání, kde muž také přebýval.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro přečin krádež a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná. Muž nyní čeká ve vazební věznici na svůj trest, může vyfasovat až tříletý pobyt za mřížemi.