Obraz zkázy! Řidič kamionu s pivem nezvládl zákrutu a takhle to dopadlo!

BENEŠOV – Ve čtvrtek 21. července se u Bernartic pod dálnicí D1 převrátil tahač s návěsem. Ležel na boku a všude kolem byly rozházené přepravky s rozbitými lahvemi piva.

Důvodem havárie byla prudká zákruta, kterou řidič tahače s přívěsem plným plzeňského piva nezvládl projet. Nechtěně vybočil z dálnice D1 na služební sjezd pro polici a údržbu dálnice. V prostoru křižovatky s vedlejší silnicí mezi Bernarticemi a Němčicemi pak došlo k převrácení tahače a k vysypání nákladu.

Šofér kamionu vyvázl z nehody s lehkým zraněním. Po ošetření na místě nehody ho posádka zdravotnické záchranné služby převezla ještě pro jistotu na další prohlídku do nemocnice.

Hasiči museli především zamezit úniku nafty z poškozené nádrže. Několik prasklin zalepily tmelem. Zbylou pohonnou hmotu přečerpali do sudů. Potom zkontrolovali kanalizační lapoly. Jak se ukázalo, žádné palivo se do nich nedostalo. Jen pivo ze zničených lahví.

Kvůli velké hmotnosti havarované soupravy hasiči přizvali na její otočení zpět na kola a odtah specializovanou firmu. Ta se postarala také o naložení rozsypaného nákladu. Z nedalekého Střediska správy a údržby dálnic Bernartice nakonec dorazila technika na závěrečný úklid vozovky.

 

Foto: HZS SCK