Silnice mezi Jamným a Zhoří dostává nový kabát. Hotovo má být do konce října

KRAJ VYSOČINA – Téměř pětikilometrový úsek silnice II/353 Jamné – Zhoř prochází od dubna modernizací. Do konce prázdnin by měly být na podkladních vrstvách silnice dokončeny hlavní práce. Křižovatkou Na Lipině, která je nyní uzavřena, budou od září opět projíždět autobusy.

Oprava úseku silnice II/353 na hlavním tahu mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou probíhá v souladu s harmonogramem. „Z důvodu neúnosného podloží bylo nutné provést velké množství sanací podloží. Aktuálně probíhají intenzivní práce v prostoru křižovatky Na Lipině, která je v uzavírce od července. Po dohodě se zhotovitelem bude umožněn průjezd autobusů se začátkem školního roku,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Miroslav Houška.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Stavba za 161 miliónů korun zahrnuje nejen modernizaci úseku mezi Jamným a Zhoří, ale také opravy mostů na Jihlavské ulici ve Žďáře nad Sázavou. Ani tam stanovený harmonogram zatím nic nenarušilo.

Obě stavby budou dokončeny na přelomu října a listopadu. Podle odhadu je nyní hotovo přibližně 40 procent všech plánovaných prací.

Foto: Kraj Vysočina
Foto: Kraj Vysočina
Foto: Kraj Vysočina