Začala rekonstrukce kuchyně na sychrovské škole

VSETÍN – Před pár dny byla zahájena rekonstrukce kuchyně na Základní škole Sychrov, která si vyžádá 55 milionů korun. Rozdělena bude do dvou etap, náhradní stravování pro žáky bude přesunuto do dalších vsetínských škol.

Z rozpočtu města bylo na rekonstrukci připraveno 40 milionů korun, z důvodů neustálého zdražování se nakonec finální částka vyšplhala o 15 milionů výš. Kuchyně a jídelna pamatuje 80. léta 20. století a byla již v nevyhovujícím stavu. Radnice jejich rekonstrukci plánovala již před dvěma lety, zhatil jí to ale kovid. „Vloni na podzim ale proběhla na Sychrově kontrola krajské hygienické stanice, která zjistila nedostatky týkající se stavu kuchyňské technologie, neudržovatelnosti zastaralých spotřebičů a vybavení z hygienického hlediska a podobně. Hrozilo uzavření provozu. Začali jsme proto ihned připravovat projektovou dokumentaci na rekonstrukci,“ přiblížil místostarosta pro školství Tomáš Pifka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Obnova si vyžádá změnu dispozičního řešení, instalaci vzduchotechniky, nové rozvody, výměnu povrchů a dodávku moderního vybavení kuchyně. Dojde také k zateplení ploché střechy, která je taktéž v havarijním stavu a do objektu přes ni zatéká, vyměněny budou dveře a okna, opravena fasáda či provedena rekonstrukce nákladního výtahu a lapáku tuků. Prostory, které jsou nutné pro fungování kuchyně, předá stavební firma hotové do října, poté bude následovat kolaudace a venkovní práce budou pokračovat ještě v listopadu. Z toho důvodu bude náhradní stravování řešeno v jiných školách, a to v Luhu, Ohradě a Střední odborné škole Josefa Sousedíka.