Ke dvěma vážným nehodám musel během hodiny záchranářský vrtulník

JIČÍNSKO – Policisté se nyní intenzivně zabývají tím, proč došlo toto pondělí ke střetu vozidla BMW s chodkyní a také bouračce osobního auta Peugeot, které skončilo až v lese. Při obou nehodách došlo k těžkým zraněním, se kterými byli dva lidé letecky transportováni do nemocnice.

Nejprve krátce před osmou hodinou večerní došlo v Konecchlumí ke střetu osobního auta BMW s chodkyní, která přecházela z levé strany ve směru jízdy automobilu s ruční kárkou silnici I. třídy č. 35 mimo vyznačený přechod pro chodce. „Žena se zřejmě nepřesvědčila, zda může bezpečně přejít. Osmatřicetiletý řidič již střetu nedokázal zabránit a chodkyni srazil. Třiasedmdesátiletá žena byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ říká policejní mluvčí Eliška Majerová. Provedená dechová zkouška vyloučila u řidiče požití alkoholu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O necelou hodinu později došlo na silnici III. třídy mezi obcí Kovač a Butoves k bouračce osobního auta Peugeot. Třiadvacetiletý řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost své jízdy a v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo silnici do příkopu, poté do lesa, kde s autem narazil do několika vzrostlých stromů. Z místa nehody musel být letecky transportován do nemocnice.