Při vážné nehodě u Temelína se zranili tři lidé

ČESKOBUDĚJOVICKO – Českobudějovičtí dopravní policisté od úterních brzkých ranních hodin vyšetřují dopravní nehodu se zraněním tří lidí. Došlo k ní v blízkosti Jaderné elektrárny Temelín. Střetla se zde dvě osobní auta. Na místo byl povolán i vrtulník letecké záchranné služby.

Nehoda se stala v úterý 26. července na silnici II/105 v blízkosti Jaderné elektrárny Temelín. „Pár minut po šesté ráno na místo vyjížděli všechny složky Integrovaného záchranného systému, kdy byla ohlášena vážná nehoda na křižovatce zmíněného silničního tahu od Hluboké nad Vltavou k Týnu nad Vltavou a výjezdu od obce Březí u Týna nad Vltavou, kde se střela dvě osobní vozidla,“ sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič osobního vozidla Ford Focus jel podle informací policie ve směru Hluboká nad Vltavou, na uvedené křižovatce odbočoval vlevo. „Zřejmě se plně nevěnoval řízení a při nájezdu k Jaderné elektrárně Temelín nedal přednost v jízdě řidiči osobního vozidla tovární značky BMW 320 D a došlo k čelnímu střetu. Provoz na velmi frekventované silnici byl částečně omezen o dobu šetření nehody, kdy na místě přistával i vrtulník Letecké zdravotnické služby Jihočeského kraje,“ popsal policejní mluvčí.

V obou vozidlech se zranily tři osoby, které byly převezeny do nemocnice. Okolnosti střetu jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Vážná nehoda v blízkosti Jaderné elektrárny Temelín (zdroj Policie ČR)
Vážná nehoda v blízkosti Jaderné elektrárny Temelín (zdroj Policie ČR)
Vážná nehoda v blízkosti Jaderné elektrárny Temelín (zdroj Policie ČR)