Za řízení s pěti promile padl u třebíčského soudu přísný trest

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Téměř pět promile alkoholu naměřili policisté řidiči, kterého na začátku července kontrolovali v Jemnici. Cizinec navíc řídil přes uložený zákaz. Vzhledem ke spáchání dvou trestných činů jej soud poslal, zatím nepravomocně, na rok do vězení. O případu dnes informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jednačtyřicetiletého řidiče vozu Ford Galaxy zastavili v úterý 5. července před pátou hodinou odpoledne na ulici Tyršova v Jemnici policisté. Na první pohled byl muž silně opilý. „Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 4,71 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší, a to téměř pět promile alkoholu,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Stav řidiče si vynutil přivolání záchranné služby, která muže odvezla na vyšetření do nemocnice. „Jednalo se navíc o muže, který má od května letošního roku soudem pravomocně uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu dvou let,“ doplnila mluvčí.

Policisté případ řešili ve zkráceném přípravném řízení, a tak už tento týden padl přísný rozsudek. Muž byl obviněn ze dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí „Cizinec odešel od soudu s trestem odnětí svobody v trvání dvanácti měsíců nepodmíněně a se zákazem činnosti – řízení všech motorových vozidel na dobu pěti let,“ dodala Dana Čírtková.