Zdravotníky na Vysočině zaměstnal v červenci rekordní počet výjezdů

KRAJ VYSOČINA – Letošní červenec byl pro záchranáře na Vysočině co do počtu výjezdů nejnáročnějším za posledních deset let. Nejčastěji vyjížděli k lidem se zdravotními problémy, časté byly i úrazy a dopravní nehody.

Během první poloviny letošních prázdnin uskutečnili záchranáři na 4 573 výjezdů, což je o 16 procent více než ve stejném období v letech 2012 až 2021. Například během loňského července bylo výjezdů k případům o 400 méně, předloni dokonce o 550 méně.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Nejčastějším důvodem zásahů našich posádek v uplynulém měsíci byly somatické obtíže jako horečka, kolaps, dušnost, vysoký krevní tlak či alergické reakce. Téměř devět set výjezdů pak bylo uskutečněno k pacientům s úrazy,“ uvedl mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Pozadu bohužel nezůstaly ani dopravní nehody, u kterých zasahovali zdravotníci 182krát. Jeden z rekordů si na své konto zapsala i jihlavská letecká záchranná služba. „Během července uskutečnil Kryštof 12 celkem 98 vzletů, což je vůbec jedno z nejvyšších čísel v historii. Například v úterý 19. července 2022 musel vzlétnout do akce hned devětkrát,“ dodal Petr Janáček.