Cizinec udělal nejméně 32 krádeží na Hodonínsku. Škoda je více než čtvrt milionu

HODONÍN – Kriminalisté z Hodonína v těchto dnech zadrželi a obvinili devětadvacetiletého cizince, který má na svědomí sérii 31 případů vloupání do vozidel v několika obcích na Hodonínsku. Škoda poškozením a odcizením věcí se vyšplhala na více než čtvrt milionu korun.

Dopadený zloděj se trestné činnosti věnoval na podzim loňského roku. Cizinec vždycky přijel na naše území na jízdním kole, vykradl nějaké auto a zase odjel. Při těchto jízdách měl s sebou vždy airsoftovou pistoli, kterou používal k rozbíjení okének u vozidel. Bral věci, které bylo možné nějakým způsobem zpeněžit, někdy i peníze a v několika případech v autě nic hodnotného nenašel. Za jednu noc vykradl i několik aut. V jednom případě například odcizil bourací kladivo, které pak prodal náhodnému kupci někde na parkovišti. Jednou také vnikl do chatky ve Strážnici, vypáčil okno, poškodil zařízení a vše prohledal. Nakonec pouze vypil jedno pivo a odešel s prázdnou. „Muž nyní čelí obvinění hned z několika trestných činů, a to krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ vyjmenovala policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.