Přesun autobusových zastávek Tržnice. V Olomouci začne oprava další křižovatky

OLOMOUC – Oprava další křižovatky na frekventované třídě Svobody v Olomouci začne v pondělí 8. srpna. Silnice v této oblasti bude úplně uzavřena pro autobusový provoz a individuální automobilovou dopravu. Z tohoto důvodu dojde k přesunu autobusových zastávek MHD Tržnice. 

O opravách dvou křižovatek na jedné z nejvíce frekventovaných silnic v centru Olomouce jsme vás informovali v tomto článku. Od pondělí 8. srpna do neděle 18. září bude prováděna oprava vozovky a kolejí v prostoru křižovatky tř. Svobody x Aksamitova a autobusové zastávky Tržnice směr Povel. Silnice bude pro autobusový provoz a individuální automobilovou dopravu úplně uzavřena. Tramvaje místem projedou do 14. srpna. “Po dobu uzavírky komunikace nebude možné obsluhovat autobusové zastávky Tržnice v obou směrech. Autobusová zastávka Tržnice směr Náměstí Hrdinů bude přemístěna do ulice Nerudova k přenosnému označníku a zastávka Tržnice směr Smetanovy sady/Envelopa k přenosnému označníku, který bude umístěn v BUS pruhu na třídě Svobody,” informovala mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Autobusové linky číslo 11, 14, 16, 17, 20, 22, 50, 51, 52 pojedou v oblasti Tržnice v obou směrech ulicemi Tř. Svobody – Nerudova – Vídeňská – Polská s obsluhou náhradních zastávek Tržnice. Na náhradních zastávkách bude probíhat i výstup a nástup na linky 18, 27 a 29. Mapu s vyznačenou objízdnou trasou a umístěním náhradních zastávek najdete pod článkem.

Linka číslo 28: spoje směr Nedvězí budou odbavovat cestující na zastávce Tržnice, plocha (označník linky číslo 61) a spoje směr Nám. Hrdinů pojedou přes náhradní zastávku Tržnice směr Náměstí Hrdinů.