Vybíráme kufřík na šipky: Vyznejte se snadno v dostupném zboží

Kufřík na šipky představuje důležitý doplněk pro každého hráče. Které typy kufříků existují a podle čeho poznat ten nejlepší?

Kufřík na šipky, jeho využití a nejznámější značky

Praktický kufřík na šipky v první řadě vašim šipkám zajistí ochranu před poškozením v podobě nejrůznějších škrábanců, ale také účinně zabrání znečištění.

Dále taktéž zajišťuje bezpečné uložení veškerých komponent. Snadno do něj uklidíte letky, násadky a další příslušenství, aniž byste se museli obávat toho, že cokoli poztrácíte. Současně vždy budete vědět, kam pro šipky či jiné potřebné doplňky sáhnout.

A to samozřejmě ani na cestách. Kufřík na šipky je jednoduše praktickou pomůckou kdykoli potřebujete své vybavení přenést.

K tomu, aby vám kufřík skutečně přinesl všechny výše popsané výhody, je však potřeba umět se správně zorientovat v nabídce na trhu a v jednotlivých typech produktů.

V současné době existuje řada značek, která na trh dodává takřka nepřeberné množství výrobků. Z těch nejznámějších lze uvést například Casemaster by GLD Products, USA Gear, CUESOUL, GWCASE, ALKOO.

Podle čeho vybrat kufřík na šipky

V první řadě je potřeba rozlišit jednotlivé varianty podle materiálu. Setkat se můžete v zásadě s klasickým textilním pouzdrem z nylonu, dále s plastovým provedením, případně s pevným kufříkem z kovu. Právě poslední možnost lze doporučit. Výhodou pevného kovového kufříku je především to, že zajišťuje skvělou ochranu. Hliník, který se většinou pro tento účel používá, platí za jeden z nejodolnějších materiálů. Je prakticky nerozbitný a nenáročný na údržbu.

Druhým faktorem je velikost pouzdra. Velikost bývá zjednodušeně uváděna v klasickém značení od M do XXL. Určuje ji ale samozřejmě skutečný počet přihrádek, které nabídnou prostor všem vašim šipkám a jejich příslušenství. Běžně tak pojmou 6 až 12 šipek.

Design je otázkou subjektivních preferencí, nicméně při výběru vhodného kufříku či pouzdra by toto kritérium nemělo stát zcela stranou. Řada kufříků a pouzder představuje jedinečnou ukázku propracovaného řemesla a už na pohled dávají tušit, že se jedná o mimořádně kvalitně zpracované produkty.