5 nejužitečnějších kanálů YouTube

Když si představíte službu YouTube, pravděpodobně si ji často spojíte se ztrátou času při sledování videí, hloupými vtípky a pantomimou zvířat. Na YouTube však existuje koutek, kde je k dispozici spousta znalostí. Pokud si tedy chcete doplnit studium zábavou bez pocitu viny nebo jen zabít čas, udělejte si laskavost a podívejte se na tyto kanály YouTube.

Vědecký kanál

Kanál Science Channel je zaslouženě považován za přední světový vědecký videokanál. Byl vytvořen s jednoduchým posláním – učinit vědu vzrušující a představit ji kreativním, zábavným a poutavým stylem, který v divácích probudí zvědavost a touhu dozvědět se více.

Všechna videa na kanálu Science obsahují mimořádně kvalitní obsah o vesmíru, špičkovém vědeckém výzkumu, základech vědy o Zemi a mnoho dalšího. Najdete zde spoustu poutavých a informativních videí o zvířatech, vesmíru, historii, casino minimální vklad 100 kč!, technologiích a jídle, která vás v průběhu hodin informují.

BBC Earth

BBC Earth je oficiální kanál oblíbeného sira Davida Attenborougha. Zde mohou diváci sledovat seriály jako Planeta Země, Zamrzlá planeta a Modrá planeta II. Kanál nabízí také fantastické dokumenty o přírodě a divoké přírodě, jako je například Život savců, a klasické pořady, jako je Planeta dinosaurů. Dramatická, vzácná a divoká příroda už nemůže být vzrušující!

Náš svět je úžasné místo plné příběhů, krásy a jedinečných přírodních divů. Prozkoumejte oficiální kanál BBC Earth na megaoblíbené službě YouTube a seznamte se se zvířaty a divokou přírodou své planety. Najdete zde působivé, zábavné, podnětné a poučné přírodopisné dokumenty z posledních 50 let.

CGP Grey

CGP Grey vás provede některými z nejpraktičtějších vysvětlení, proč jsou věci takové, jaké jsou, s láskou oživenými postavami a vyprávěnými milým tónem americké učitelky ve věku kolem 30 let. Zde najdete odpovědi na nejzajímavější otázky. Proč už o vatikánském králi nic neslyšíte? Jaká jsou nejužitečnější pravidla pro pravítka? Proč je káva nejlepším doplňkem? Budete se divit, proč vás to nenapadlo dřív. Pokud vás však žádný z nich ještě nezaujal, určitě se podívejte na 7 způsobů, jak maximalizovat utrpení. Ačkoli to zní jako nesmyslné a navíc zcela zbytečné video, obsahuje několik nejužitečnějších každodenních rad, jak zvýšit štěstí ve svém životě a zamyslet se nad chováním, které ve skutečnosti zvyšuje vaše utrpení.

Kurzgesagt

Kurzgesagt znamená v němčině doslova „v kostce“. Tento název plně popisuje formát a styl videokanálu. Tvůrci kanálu vytvářejí obsah, který vysvětluje řadu zajímavých témat. Dozvíte se, co znamenají pojmy jako evoluce, čas, prostor, energie a dokonce i naše existence v tomto podivném vesmíru. Tým, který za tím vším stojí, se profesionálně zabývá vědou a chce ji prezentovat krásným a zábavným způsobem.

Videa Kurzgesagt jsou založena na nejnovějších a nejmodernějších vědeckých poznatcích a jsou rozdělena do 5 až 10 minutových videí. Je důležité si uvědomit, že výroba každého z těchto videí zabere v průměru přibližně 600 hodin času. Hodiny strávené výzkumem, psaním, animací, nahráváním, spoluprací a nahráváním vám umožní poznat všechny nuance různých věd.

Vsauce

Přemýšleli jste někdy, kudy dolů? Budou světlomety běžet rychlostí světla nebo jak vypadá Země? Vsauce je skvělý kanál, kde najdete odpovědi na tyto velmi časté každodenní otázky. Vsauce položí zdánlivě hloupou otázku a poté na ni zábavným a logicky poučným způsobem odpoví a probere fyziku, matematiku nebo vědu, která se za touto otázkou skrývá. Vsauce je skvělým průzkumem těch nejbizarnějších a nejzajímavějších neprobádaných otázek fyziky, vědy, fyziologie a matematiky. Pokud vás tato témata dříve odrazovala, protože byla příliš vzdálená, než abyste jim porozuměli, zkuste to znovu. Tento svět je příliš zajímavý a fascinující na to, aby zůstal mimo vaše vědomé myšlení.

Závěr

V tomto článku jsme pro vás připravili přehled 5 nejužitečnějších kanálů na platformě YouTube. Tyto služby vám pomohou dozvědět se mnoho fascinujících a důležitých skutečností o životě obecně. Nejenže vás pobaví zajímavým a chytrým obsahem, ale také vás donutí přemýšlet a rozšířit si znalosti o tématech od vědy přes politiku až po sociální otázky.