Sloni slaví v sobotu svátek, běžte se na ně podívat do pražské zoo

PRAHA – Navštivte se svými dětmi unikátní expozici Údolí slonů, kde mimo zvířat zažijete i asijskou kulturu a dozvíte se o důležité úloze slonů v přírodě. Světový den slonů se obyčejně slaví 12. srpna, ale letos připadá na sobotu 13. srpna.

Pražská zoo připravila zajímavý celodenní program, kde zájemci uvidí nejen slony, ale například i půlhodinovou prohlídku jejich chovatelského zázemí. V dalším bodě programu se návštěvníci naučí od sebe rozeznat slony africké, pralesní a indické. Vyzkouší si, jak spolu sloni komunikují pomocí doteků v rámci kooperační hry. Dále mohou pomoci chovatelům s výrobou enrichmentových prvků pro slony.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Papírna v zoo nabízí návštěvníkům vlastní tvorbu, z papíru ze sloního trusu si mohou vyrábět siluety slona. Kdo bude chtít, může se zúčastnit i pitvy sloního trusu. Zde je k dispozici přesný program a časový harmonogram Světového dne slonů.