Víkend byl ve znamení dopravních nehod, zranil se motorkář i cyklista, ve zlínské zoo „vykolejil“ vláček

Foto: PČR

ZLÍN – Hned tři vážnější dopravní nehody se staly o uplynulém víkendu. Ve dvou případech se těžce zranili dva lidé, u třetího nedošlo k ničemu horšímu.

V sobotu v Doubravách kolem osmé hodiny večerní šestadvacetiletý řidič Suzuki nezvládl projet zatáčkou a havaroval. Skončil s těžkým zraněním a záchranáři ho převezli do nemocnice. Nadýchal 1,7 promile alkoholu. „Škoda na motocyklu je předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz,“ informuje tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V devět hodin ráno v neděli ve Slavičíně pětapadesátiletý řidič Fabie nedal přednost cyklistovi, který jel po hlavní silnici. Cyklistu náraz vymrštil přes střechu vozidla, poté upadl na sloup a na štěrkovou komunikaci. Záchranáři ho s těžkým zraněním převezli do nemocnice. Ani jeden z účastníků nenadýchal, škoda na autě je třicet tisíc, na kole a vybavení padesát pět tisíc korun.

Ještě ten den po čtvrté hodině odpolední dostal v zoo smyk vláček, který převáží návštěvníky. Řidič nezvládl projet zatáčkou, druhý a třetí přívěs dostal smyk  a narazil do dvou chodců, kteří utrpěli lehká zranění. I oni skončili v nemocnici. Ve vláčku cestovalo třicet osob, které nebyly zraněny. Dechová zkouška u jednatřicetiletého řidiče byla negativní.