Letecká přehlídka je zrušena, nekonají se ani slavnosti na náměstí

HRADEC KRÁLOVÉ – V posledních dnech proběhla na sociálních sítích vášnivá diskuze ohledně zrušení tradičních akcí, kritika se snesla převážně na město. To ale pořadatelem v tomto případě nebylo, o zrušení programu rozhodli sami organizátoři.

Letos přijdou občané o dvě populární a tradiční akce, které se vždy konaly po skončení letních prázdnin. Jednou z nich jsou Slavnosti královny Elišky, ty byly podpořeny částkou sedm set tisíc korun. Zrušit letošní ročník se nakonec rozhodli sami organizátoři a dotaci, která byla již vyplacena, vrátili. Druhou akcí je Letecká přehlídka CIAF, na kterou byl schválen příspěvek ve výši jeden a půl milionu korun. I její pořadatelé se nakonec rozhodli program neuskutečnit. Důvodem je podle nich jak rostoucí inflace, tak i vývoj ceny pohonných hmot. „Vždy jsem se na obě akce moc těšila. Kvůli covidu jsme přišli o mnoho kulturních příležitostí. Myslela jsem si, že teď by to mohlo být lepší. Snad se na podzim něčeho zajímavého v našem krásném městě dočkáme,“ říká místní seniorka Jitka A.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.