Otrokovice plánují rekonstrukci knihovny

OTROKOVICE – Radním se naskytla příležitost požádat o dotaci na rekonstrukci knihovny. Ta by se mohla stát novým multimediálním centrem pro všechny věkové kategorie.

Městská knihovna Otrokovice disponuje hlavní půjčovnou na radnici a detašovaným pracovištěm na Baťově. Oba objekty jsou již v nevyhovujícím stavu, vedení proto rozhodlo o jejich rekonstrukci, na kterou bude žádat o dotaci ve výši 85 procent. Celkové náklady by se mohly vyšplhat na 10 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Knihovna kromě klasických výpůjček nabízí i internet, informační a kopírovací služby. Pořádá besedy pro školy, přednášky a akce pro veřejnost. Ročně ji navštíví 30 tisíc uživatelů a uskuteční se zde 150 kulturních a vzdělávacích akcí. Nové prostory by mohly přilákat obyvatele ke trávení volného času a umožnit vznik nových služeb. „Revitalizace by měla přinést zkvalitnění současných a zavedení nových služeb v návaznosti na nové modernější prostory, vytvoření moderního multimediálního centra určeného pro všechny cílové skupiny, dále také úsporu energie prostřednictvím revitalizace budovy na Baťově,“ uzavřela otrokovická starostka Hana Večerková.