V Zubří se srazila sanitka s autem, pro těžce zraněného řidiče muset přiletět vrtulník

ZUBŘÍ – Vážné následky měl včerejší střet auta se sanitkou, která převážela pacientku. Po srážce zůstalo osobní auto na střeše a řidiče museli hasiči vyprostit. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Havárie se stala včera kolem desáté dopoledne v ulici U Bečvy v Zubří na Vsetínsku. „Osobní vozidlo značky Renault Megane skončilo na střeše. Uvnitř vozu zůstal těžce zraněný muž. Jeho taktéž zraněná spolujezdkyně se před příjezdem hasičů dostala ven, a to i díky posádce sanitky a zdravotní sestře, která v době nehody jela kolem,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Hasiči přes zadní páté dveře, kde vytvořili prostor, vytáhli zaklíněného muže ven a předali do péče zdravotnické záchranné službě. Vzhledem ke zdravotnímu stavu řidiče byl na místo povolán vrtulník, který ho transportoval do nemocnice v Ostravě,“ popsala Javoříková.

Událost potvrdil i mluvčí krajských záchranářů Jakub Omelka. „Starší muž, řidič automobilu, utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován leteckou záchrannou službou Moravskoslezského kraje do nemocnice v Ostravě. Spolujezdkyně byla s vážným zraněním převezena do nemocnice ve Valašském Meziříčí,“ sdělil Omelka.

Sanitní vůz VW Transporter skončil mimo silnici, kde na rozdíl od osobního auta zůstal stát na kolech. „Pacientka ze sanitního vozu pokračovala náhradní RZP do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Posádka sanitky ve složení řidič a záchranář byla převezena do nemocnice s lehkými zraněními k dalšímu ošetření,“ dodal Omelka.

Hasiči u vozidel odpojili autobaterie, provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin. S pomocí vyprošťovacího automobilu ze zlínské stanice pak vytáhli osobní auto i sanitku zpět na silnici.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje