Další z řady nočních požárů tentokrát zastihl obyvatele obce Malenovice

FRÝDEK-MÍSTEK / Noční požár zničil hospodářskou budovu v Malenovicích v okrese Frýdek-Místek. Sedm hasičských jednotek pracovalo na jeho přímém uhašení přes tři hodiny.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena krátce po půl jedné v noci 21. srpna. K zásahu vyjeli hasiči ze stanic Frýdek-Místek, Malenovice, Ostravice, Frýdlant nad Ostravicí, Pstruží, Raškovice a Nové Vsi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Hospodářská stavba byla po příjezdu první jednotky na místo zcela v plamenech, hasiči k likvidaci hned nasadili tři vodní proudy. V průběhu zásahu z objektu vynesli taky dvě tlakové láhve, které bezpečně ochladili a kontrolovali termokamerou,“ popisuje událost mluvčí HZS MSK, Jakub Kozák.

Plameny se naštěstí nerozšířily na vedlejší chalupu. Po první hodině se požár podařilo dostat pod kontrolu, dohašování zabralo další hodinu a půl. Do rána pak požářiště hlídali hasiči z místní jednotky a Frýdlantu nad Ostravicí. Výše škody byla již stanovena na půl milionu korun.