Policisté, vojáci i celníci cvičí na hranicích se Slovenskem

ZLÍNSKÝ KRAJ – V reakci na rostoucí počet záchytů migrantů z Blízkého východu začalo dnes v Jihomoravském, Zlínském a Moravskoslezském kraji cvičení s názvem MORAVA. Stovky policistů, celníků a vojáků testují připravenost pro případ znovuzavedení kontrol na hranicích. Cvičení potrvá dva dny.

V rámci Zlínského kraje bezpečnostní složky obsadily všech devět hraničních přechodů včetně úseků na zelené hranici. „Do akce je zapojeno 88 policistů, vojáci a celníci,“ oznámila krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přes Česko se letos začala valit vlna především syrských migrantů z Turecka, kteří poté míří do Německa či Rakouska. Zlínští cizinečtí policisté jejich enormní nárůst zaznamenali v květnu. „Od 20. května 2022 do dnešního dne evidují již 1 024 případů nelegálního překročení státní hranice se Slovenskou republikou, zatímco celý loňský rok až do května roku letošního byl záchyt migrantů téměř nulový. Cizinci nyní využívají nové migrační trasy, a to převážně ze Srbska přes Maďarsko a Slovensko do České republiky a dál Německa. S nárůstem migrace neustále posilujeme výkon služby v příhraničí,“ uvedla Kyšnerová.

Foto: Police ČR