Festival komedie se blíží. Některá soutěžní promítání už hlásí vyprodáno!

NÁCHODSKO – Oblíbený filmový festival se letos koná již 44. rokem, jeho pořadatelé čekají velký zájem diváků i tvůrců filmů. V novoměstském Kině 70 se budou smát 18 soutěžním komediím a dalšímu nesoutěžnímu programu.

Festival bude zahájen tradičně začne v neděli v pět hodin odpoledne, netradičně ale dvěma komediemi. Nejprve bude možné shlédnout Srdce na dlani, od osmé hodiny večerní potom o diváckou přízeň bude soutěžit Mimořádná událost.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do dalších festivalových dní organizátoři zařadili vždy dopolední nesoutěžní promítání pohádek a komedií a odpoledne tři soutěžní komedie. Po celý týden se navíc před kinem vystřídají zpěváci, kapely a další doprovodný program. Doprovodný program je zdarma, vstupenka na 1 film stojí už roky stejně – 50 korun. Celá akce se koná ve dnech 11. – 17. září 2022.

“Po dvou letech pandemie, přes jejíž nástrahy jsme pořádali festival v takřka nedotknutém formátu, jsme se těšili na normální ročník. Vnímáme ale, co se děje nedaleko našich hranic i ekonomické dopady, které lidé řeší. Humor nesmí ustoupit. Ve chvíli, kdy se vše okolo, včetně vstupních nákladů, zvyšuje,my festivalové ceny držíme,” říká ředitel festivalu Zdeněk Krákora.

Moderátorem celého festivalu bude opět Michal Jančařík a o udělení cen rozhodne odborná porota (Věra Míšková, Jana Podskalská, Kamila Špráchalová, Zuska Velichová, Daniel Barták, Peter Beňa, Ondřej Kepka, Jiří Kunte, Zdeněk Zelenka) v tandemu s diváky (cena Novoměstský hrnec smíchu – měření diváckého smíchu při soutěžních projekcích, nejvíce procent prosmátí znamená vítězství).