Jindřichův Hradec: Oprava Václavské jde do další fáze a uzavře křižovatku s ulicí 28. října

JINDŘICHŮV HRADEC – Řidiče v Jindřichově Hradci čeká další uzavírka. Aktuální rekonstrukce Václavské ulice se posunula do závěrečné fáze, kdy se začne s opravou silnice v křižovatce ulic Václavská a 28. října. To bude od pondělí 29. srpna znamenat uzavření této křižovatky.

Jak informovala mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková, dojde tak ke změně objízdných tras a zrušeny budou i dvě zastávky. „Jedna objízdná trasa povede ulicí U Nemocnice, Zborovská a Na Výsluní. Řidiči, kteří se potřebují dostat do lokality Na Točně pak pojedou ulicí Na Piketě, která bude zobousměrněna a bude řízena semafory,“ popsala Čermáková. Hotovo by mělo být nejpozději do 14. října.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Konkrétně se jedná o zrušení zastávky sídl. Hvězdárna a zastávky U Václava. Zastávka MHD sídl. Hvězdárna bude po dobu rekonstrukce uzavřena a nahrazena zastávkou sídl. Hvězdárna MŠ. Zastávka MHD a veřejné linkové dopravy U Václava bude po dobu rekonstrukce také uzavřena a nahrazena zastávkou nemocnice LDN. Kompletní informace o uzavírce a objízdných trasách najdete podle slov mluvčí jindřichohradecké radnice na úřední desce.

Oprava Václavské ulice v Jindřichově Hradci jde do další fáze (zdroj jh.cz)

Čtvrtá etapa generální opravy Václavské ulice začala v pondělí 9. května tam, kde ta předešlá minulý rok skončila. Úplně uzavřena je silnice v úseku od křižovatky s ulicí Čsl. legií až za křižovatku s ulicí 28. října.

Rekonstrukce bude stát 23, 7 milionu korun s DPH. „Předmětem veřejné zakázky jsou stavební úpravy místní komunikace v ulici Václavská v celém uličním prostoru včetně rekonstrukce vodovodu, splaškové kanalizace, výstavby nové dešťové kanalizace, stavební úpravy veřejného osvětlení a uložení chrániček městské optické sítě,“ doplnila mluvčí jindřichohradecké radnice.