O sdílená kola je zájem, k dispozici jich je okolo stovky

HRADEC KRÁLOVÉ – Přibližně stovku jízdních kol mohou využít zájemci na padesáti stanovištích, aby se rychle a ekologicky mohli pohybovat po centru. Nejvíce byly využívány během hudebního festivalu.

V královéhradecké metropoli mohou zájemci o službu sdílených jízdních kol využívat celkem padesát stanovišť. Díky podpoře města mají i nadále prvních patnáct minut jízdy zdarma. Pokud stanovenou dobu překročí, je jim účtován poplatek 16 kč za dalších třicet minut. K využití služby musí mít ale zájemce nainstalovanou příslušnou aplikaci v chytrém telefonu. Nejoblíbenější stanicí je místo u Palachových kolejí, Na Kotli nebo obchodního centra Futurum. Nejvíce jízdních kol si lidé půjčili v průběhu festivalu Rock for People, který se konal v červnu. „Je to bezpochyby zajímavý nápad, spíše službu využijí mladí nebo lidé ve středím věku. Já chytrý telefon nemám, nemohu tedy bohužel vyzkoušet, ale sama jsem vášnivá cyklistka“ dodává místní seniorka Jitka A.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.