Srážka cyklisty s motorkou na Jihlavsku. Nezletilý motorkář neměl papíry, motorka registrační značku

JIHLAVA – K dopravní nehodě, při které se zranil jednačtyřicetiletý cyklista, došlo v pátek odpoledne mezi Brzkovem a Hrbovem na Jihlavsku. Cyklista při průjezdu zatáčkou čelně narazil do protijedoucího motocyklu, který řídil mladík bez řidičáku. Motocykl byl navíc bez značky a pojištění.

Nehoda se stala v pátek 26. srpna po páté hodině odpoledne na polní cestě u obce Hrbov. „Cyklista projížděl na horském jízdním kole ve směru od obce Hrbov směrem k obci Brzkov a při jízdě levotočivou zatáčkou nejel při pravém okraji komunikace a čelně se střetl s protijedoucím motocyklem, jehož nezletilý řidič také nejel při pravém okraji komunikace,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Při nehodě došlo k lehkému zranění cyklisty, záchranáři jej ošetřili na místě a poté převezli do nemocnice. Vzhledem k tomu, že motorkáři ještě nebylo osmnáct, informovali policisté jeho rodiče. Při kontrole v registru se navíc ukázalo, že motocykl neměl na silnici co dělat.

„Na motocyklu nebyla umístěna registrační značka, protože není registrován v registru motorových vozidel. Řidič jel na motocyklu po komunikaci, kdy u motocyklu nebylo sjednané pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla,“ dodala mluvčí.

Škoda na kole a motocyklu byla odhadnuta na 25 tisíc korun. Další okolnosti nehody, jako i míru zavinění, šetří jihlavští policisté.