Navštivte unikátní Slavnosti chleba u Vodního mlýna ve Slupi

První zářijovou sobotu vás ve Slupi u Znojma potěší již tradiční Slavnosti chleba. Bohatý program nabídne folklor, lidová řemesla, jízdy historických autobusů  a spoustu zábavy pro malé i velké.

Těšte se na přehlídku folklorních souborů z regionu Jižní Moravy i na jarmark, na kterém budou představena lidová řemesla. Jarmark nabídne i další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem.

U Vodního mlýna, který bude v provozu až do večerních hodin, uvidíte vojenskou polní pekárnu, jež vám upeče voňavý a dobrý chléb. U kulturního domu zhlédnete také rozsáhlou přehlídku historických traktorů. Vozy se pak vydají během dne na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba.

Na své si přijdou i děti, pro které je připravený zábavný program zahrnující soutěže i pohádky. A přijede také vodník Pěnkava z Pěnkavova dvora Takonín a to s celou vodnickou rodinou!

Program je vskutku nabitý, přijeďte i vy! Slavnosti chleba se konají v sobotu 3. září 2022. Do Slupi můžete přijet i zadarmo prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů ze sbírek technického muzea v Brně. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Základní vstupné na slavnosti stojí 100 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. Jízdní řády jednotlivých předváděcích jízd i další informace o akci naleznete na webových stránkách obce Slup.