Populární most bude rozebrán a odvezen do dílen

HRADEC KRÁLOVÉ – Chystá se generální oprava mostu z poloviny minulého století. Ten dříve sloužil vozidlům, dnes už pouze pěším a cyklistům. Zatímco bude konstrukce rozebraná a odvezená do dílen, budou muset místní využít náhradní trasu.

Ve čtvrtek 1. září se město chystá na generální opravu železného mostu Bailey Bridge spojujícího Malšovice se Slezským Předměstím. Jedná se o tzv. Železňák, který je přes šedesát metrů dlouhý. Konstrukce bude rozebrána, odvezena, pracovníci provedou úpravu proti korozi a sanaci opěr. Rekonstrukce si vyžádá z rozpočtu částku ve výši osmnácti milionů korun. Chodci i cyklisté budou muset dočasně využít náhradní trasu, která vede přes Orlický most na Gočárově okruhu. Veřejnosti by se most mohl opět otevřít na jaře příštího roku. „V rámci generální opravy dojde například k vyčištění mostovky a úložných prahů podpor od nánosů, otryskání povrchu nosné konstrukce a ložisek. Budou dovařeny chybějící nebo zkorodované prvky nosné konstrukce a podobně,“ dodává za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.