V sobotu bude v Gutovce Science festival. Ukáže vašim dětem, jak zábavný je vědecký výzkum

PRAHA – Druhý ročník Science festivalu na Desítce ukáže předškolním i větším dětem a jejich rodičům, jak zábavný může být vědecký výzkum v genetice, zoologii, botanice, chemii, ekologii nebo paleontologii. Děti poznají vědu z jiného úhlu pohledu a symbolicky se rozloučí i s prázdninami. Jednodenní Science festival na Desítce bude v sobotu 3. září v parku Gutovka od 10 do 22 hodin a vstup na akci je zdarma.

Na festivalu dostanete možnost si vyrobit vlastní parfém z připravených macerátů, pomazlit se s živou mnohonožkou či se podívat do proskleného včelího úlu. Nebo si odlít svého trilobita, vyhrabat kostru dinosaura a dozvědět se více o pravěkých zvířatech.

Pro zájemce je připravená i dílna animovaného filmu. Nebo kdo se zajímá o detektivní obor, dostane skvělou příležitost si zkusit snímání otisků prstů nebo dokonce si odnést domů vlastní DNA, která se bude pod dohledem vědců přímo na místě izolovat. Na veškeré aktivity na dvaceti vědeckých stanovištích budou dohlížet vědečtí pracovníci z univerzit, pracovišť Akademie věd ČR a dalších výzkumných institucí.

Ti nejaktivnější návštěvníci, kteří navštíví alespoň 15 stanovišť, dostanou navíc zmrzlinu vyráběnou z tekutého dusíku a další odměny a knihy.

Vedle zábavného bádání bude i bohatý kulturní program

Od 12 hodin proběhne swap hraček. Děti si sem mohou přinést hračky, které je už omrzely, a vyměnit je za jiné.

V průběhu celého dne budou v areálu k vidění velkoformátové výstavy Věda je krásná a NE! v přírodě.

Na festivalu představí autor Matěj Hard druhý díl knihy ZUličníci a kdo bude chtít, dostane i podpis.

Od 18 hodin bude hrát divadelně hudební skupina Kašpárek v rohlíku a zlatým hřebem celého dne bude promítání unikátního přírodopisného dokumentu Planeta Praha, který právě míří do kin.

„Ráda bych také všechny pozvala na film Planeta Praha. Představuje pestrost pražské přírody, když poutavě zobrazuje život zvířecích a rostlinných druhů v zákoutích našeho hlavního města. Přibližuje dobrodružné příběhy řady zvířat a rostlin,“ dodává náměstkyně primátora Jana Plamínková (STAN).

Více informací o Science festivalu na Desítce.