Nedá se tu zaparkovat, město proto přichází s novým řešením

HRADEC KRÁLOVÉ – Nedostatek parkovacích míst na jednom z předměstí by měl být do tří let vyřešen díky výstavbě nového parkovacího domu. Zde najdou prostor LPG vozy i elektromobily.

V posledních dnech zastupitelé města schválili poskytnutí potřebných pozemků pro výstavbu parkovacího domu na Slezském Předměstí. Konkrétně půjde o prostor u polikliniky. Dům bude obsahovat tři podlaží a pojme necelých tři sta vozidel. Místa na střeše budou určena pro větší rodinná vozidla a také třicet LPG aut. Budou zde také vyhrazena místa pro elektromobily nebo jízdní kola. Parkovací dům ponese jméno Rožberk a stavební práce by měly být zahájeny v roce 2024. O rok později by měl být dům občanům již plně k dispozici. „V této lokalitě je dlouhodobý deficit parkovacích míst, výstavba parkovacího domu je zde proto přímo nutností. Sloužit bude jak místním obyvatelům, tak pacientům, zaměstnancům či návštěvníkům blízké polikliniky, hradeckého stavebního centra, ZUŠ Střezina nebo klienty Okresní správy sociálního zabezpečení,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.