Podchod čekají rozsáhlé opravy

HRADEC KRÁLOVÉ – Veřejný prostor, kudy denně chodí desítky i stovky lidí, by se měl stát modernějším, vkusnějším i čistším. Podchod v centru města čeká rozsáhlá rekonstrukce, projekt je zatím ve fázi příprav.

Vzhled podchodu na třídě Karla IV., který propojuje nádraží s historickým centrem, pochází ze 70. let minulého století a již nějakou dobu potřebuje projít zásadními opravami. Nepůjde jen o úpravu výkladců, ale o celkovou rekonstrukci. Ke stavebním pracím by mohlo dojít začátkem roku 2024, nyní je vypsáno výběrové řízení na projektanta. Cukrárna by měla zůstat i nadále, další prostory budou využity jako komerční. Dojde také na opravu veřejných toalet. „Toto místo by se mělo stát prostorem, na který bychom již nemuseli nahlížet jako na průchozí, ale také jako setkávací. Hlavní myšlenkou je ho prosvětlit, modernizovat a zatraktivnit,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.