Opilý dvacetiletý šofér naboural do betonového mostku, na místo musela záchranka

RYCHNOVSKO – K dopravní nehodě došlo toto pondělí téměř dvě hodiny po půlnoci, a to pravděpodobně kvůli nepřiměřené rychlosti. Při nehodě se bohužel zranil jak řidič a také jeho mladistvý spolujezdec i spolujezdkyně, všichni potřebovali péči lékařů. Příčina a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou nyní předmětem vyšetřování rychnovských policistů.

„Dvacetiletý řidič vozidla Fiat jel po silnici I. třídy od Vamberka směrem na Rychnov nad Kněžnou, v katastru obce Dlouhá Ves zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, dostal smyk, vyjel vlevo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde čelně narazil do betonového mostku,“ komentuje nehodu policejní mluvčí Eliška Pospíšilová Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté podrobili šoféra dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, muž nadýchal 1,57 a opakovaně 1, 63 promile. K tomu, že požil alkohol se sám doznal. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 211 tisíc korun.

Nyní hříšníkovi hrozí v případě prokázání viny tučná pokuta, zákaz řízení, nebo pobyt za mřížemi v déle 6 měsíců až 3 roky.