Majitelé vraků dostanou od města pomocnou ruku

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Policisté napočítali ve městě téměř devět desítek nepojízdných vozidel, se kterými jejich majitelé nic nedělají nebo vůbec netuší, co je jejich povinností. Právě pro ně je připravena novinka, která je zcela zdarma. Vlastník vozu musí ale s policií spolupracovat.

Ve městě byla nyní vyhlášena tzv. „vraková amnestie“. Vzhledem k velkému množství nepojízdných aut odstavených v ulicích nabízí policie jejich majitelům možnost odstranění vraku. Cílem je usnadnit občanům vozidla zlikvidovat ekologicky a vyřadit je tak z centrálního registru silničních vozidel. Tato služba je zcela bezplatná a majitel auta se tak vyhne případnému postihu za porušení zákona o pozemních komunikacích. „Jedná se zejména o případy, kdy si vlastník nebo provozovatel vozidla není plně vědom důsledků plynoucích z odstavení takového vozidla, nebo kdy si není jistý postupem při jeho odstranění a likvidaci, případně jsou pro něj takové úkony komplikované. Příkladem může být situace, kdy vozidlo po svém manželovi zdědí postarší paní, která ani nemá řidičský průkaz, vozidlo nepoužívá a sama vůbec netuší, jaké povinnosti s tím souvisí. Vozidlo tak stojí zaparkované na sídlišti a zabírá parkovací místo,“ dodává za městskou policii Radek Svoboda.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.