V Prostějově na podzim vysadí novou zeleň skoro za dva miliony

Ilustrační foto Pixabay.com

PROSTĚJOV – V Prostějově se snaží zlepšit ovzduší ve městě výsadbou nové zeleně. Na své poslední schůzi městští radní rozhodli o výsadbě nových stromů a keřů na území celého města skoro za dva miliony.

Nové dosadby stromů a keřová výsadba jsou součástí dlouhodobé snahy o zelenější Prostějov, o eliminací polétavého prachu a čistější ovzduší. „Stále usilujeme o další a další rozšiřování zeleně ve městě. Tentokrát bude vysazeno 123 stromů, 1400 keřů a provedena bude podsadba trvalkových záhonů – vše za 1.84 milionu korun,“ uvedl první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil, který zodpovídá za správu a údržbu majetku města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kde přesně se bude výsadba provádět, upřesnila náměstkyně primátora pro životní prostředí Milada Sokolová: „Nové stromy budou vysazeny v ulicích J. B. Pecky, Česká, Kostelecká, u budovy Sportcentra, u cyklostezky na Bedihošť. Výsadba keřů pak proběhne v lokalitě Žešov a v ulicích Werichova, Vrahovická u zastávky MHD, Okružní podél vozovky a E. Valenty. Pracovat se bude také na podsadbě trvalkových záhonů i výsadbě cibulovin do trvalkových záhonů.“