Krádež “na zkoušku” mladé slečně nevyšla. Vyzvedla si ji maminka

Ilustrační foto

PROSTĚJOV – Spousta z nás to vyzkoušela – něco ukrást. A většinou jsme taky pochopili, že jako zloději se živit určitě nebudeme. Krádež “na zkoušku” nevyšla ani mladé slečně v prostějovském obchoďáku. Přivolaní strážníci zatelefonovali matce dívky, která si ji na místě s hanbou vyzvedla. 

V pondělí 19. září v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit telefonické oznámení o zadržení pachatele drobné krádeže v obchoďáku Zlatá brána v Prostějově. Strážníci zkontaktovali prodavačku prodejny. Ta si povšimla slečny, jak odchází z prodejny a při průchodu přes kontrolní bránu se rozezněl signál označující neočipované zboží. Proto dotyčnou zadržela. “Nezletilá dívka se pokusila odcizit svetr v hodnotě 299 Kč. Hlídce uvedla, že neví, z jakého důvodu to udělala a také přiznala, že několika kamarádům takové jednání prošlo a tak to chtěla také vyzkoušet,” uvedla mluvčí Městské policie Prostějov Tereza Greplová. Jelikož se jednalo o nezletilou, byla telefonicky zkontaktována její matka. Ta si pro svoji dceru na místo přišla. Odcizené zboží bylo vráceno zpět do prodeje, celá záležitost byla předána přestupkové komisi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.