Auto na Prostějovsku předjíždělo přes plnou a čelně nabralo motorkáře

PROSTĚJOVSKO – K vážné dopravní nehodě mezi osobním autem a motorkou došlo v sobotu večer na Prostějovsku. Řidič osobního auta předjížděl přes plnou a přitom se čelně srazil s motorkou. Pro motorkáře musel přiletět vrtulník. 

K vážné dopravní nehodě vyjížděli policisté v sobotu 24. září po osmnácté hodině na Prostějovskou ulici v Mostkovicích na Prostějovsku. Podle šetření policie pětašedesátiletý řidič  Opelu začal předjíždět další osobní auto přes plnou čáru. Přitom přehlédl protijedoucí motorku, jedoucí směrem na Plumlov, se kterou se čelně srazil. Čtyřiačtyřicetiletý motorkář při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Řidič auta nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog, u motorkáře policisté nařídili odběr krve. Při nehodě vznikla škoda předběžně za 120 000 korun. “Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za který viníkovi hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest,” objasnil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Místo nehody