Drama v Předklášteří: Hasiči zachránili z domu seniorku a psa

BRNO-VENKOV – Operační středisko hasičů vyslalo odpoledne jednotky k požáru uvnitř rodinného domu na Tišnovsku. Dva lidé skončili v péči záchranářů. Škoda překročila milion korun.

Informaci o požáru v rodinném domě v Předklášteří přijalo operační středisko hasičů ve 13.41 hodin. Na místo události ihned vyslalo 4 hasičské jednotky. Před domem již na hasiče čekal jeden z obyvatelů domu s informací, že starší žena a pes se stále nacházejí uvnitř zakouřeného a požárem zasaženého domu. Jak popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška, hasiči rozvinuli dva vodní proudy a průzkumem uvnitř zakouřeného domu nalezli ženu, kterou se jim podařilo dostat ven, kde ji předali do péče posádce záchranářů. Záchranná služba se postarala také o staršího muže, který byl v době příjezdu jednotek před domem. Následně se podařilo v objektu vyhledat také psa. Hasiči mu poskytli kyslíkovou terapii a velitel zásahu si přes operační středisko nechal na místo povolat veterinářku. Pes skončil v její péči. Jednotky dostaly požár pod kontrolu během patnácti minut a úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel po dohašení a odvětrání domu ve 14.30 hodin. „Podle našeho vyšetřovatele je předběžná škoda odhadnuta na 1,5 milionu korun. Zásahem hasičských jednotek se podařilo uchránit majetek v hodnotě 4 milionů. Příčinu vzniku požáru nadále vyšetřujeme,“ doplnil Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.