Kontroly na hranicích budou pokračovat dalších 20 dní

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dočasné obnovení kontrol na státní hranici se Slovenskem bude pokračovat. Vláda dnes rozhodla, že se opatření prodlouží o dalších 20 dní. Důvodem je dramatický nárůst počtu zajištěných nelegálních migrantů hlavně ze Sýrie.

Od znovuzavedení kontrol 29. září policisté zkontrolovali přes 145 tisíc lidí a zajistili 1450 migrantů. Mezi nimi bylo také 39 převaděčů, při jejichž zadržení mnohdy došlo k nebezpečným situacím. Například dvacetiletý mladík s dodávkou maďarské poznávací značky převážel přes Sidonii 19 migrantů, když narazil na kontroly. Po honičce s policií ho zastavily až varovné výstřely.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kontroly měly původně trvat do 8. října, nakonec se ale prodlouží o dalších 20 dní. „Nárůst migrace je dramatický, zavedené kontroly to jednoznačně prokázaly a jejich zrušení by nyní nedávalo smysl. Situaci na západobalkánské trase budeme řešit i na nadcházejícím jednání ministrů vnitra zemí EU,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

Hranice nyní chrání 310 policistů a 60 celníků. K těm nově přibude ještě 80 vojáků.