Uherskohradišťská nemocnice otevřela moderní plicní pavilon

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – O pacienty se v Uherském Hradišti nyní postarají ve zrekonstruovaném pavilonu. Kromě plicního lékařství nabídne zázemí neurologii, onkologii a některým dalším odborným pracovištím. Slavnostně byl otevřen včera dopoledne za přítomnosti vedení nemocnice a hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše.

Rozsáhlá rekonstrukce plicního pavilonu zahrnovala práce na elektroinstalaci, kanalizaci i vodovodech. Byly doplněny nové příčky, vyměněny omítky, podlahy, keramické obklady, stropní podhledy. V rámci úprav se nainstalovala nová vzduchotechnika, vybudovalo se ocelové schodiště a přístavba se dvěma výtahy a evakuačním schodištěm. S náročným energetickým provozem pomůže nemocnici fotovoltaika na střeše.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jsem moc rád, že nová přestavba plicního pavilonu přinese Uherskohradišťské nemocnici nejen vyšší kvalitu péče, ale i větší komfort pro pacienty našeho regionu a lepší zázemí pro personál oddělení,“ ocenil předseda představenstva nemocnice Petr Sládek. „Za dva roky oslaví nemocnice sto let, neusínáme proto na vavřínech a toto jubileum bychom chtěli oslavit dokončením dalších projektů, mezi které patří především rekonstrukce „staré interny“, přístavba na porodnicko gynekologickém oddělení a rekonstrukce spalovny.“

Rekonstrukce pavilonu probíhala od září roku 2020. V první polovině října se začnou stěhovat jednotlivá pracoviště a následně začne plný provoz většiny oddělení. Přestavbu plicního pavilonu vyčíslenou na necelých 260 milionů korun včetně DPH financoval Zlínský kraj. Nábytek a lékařskou technologii hradila Uherskohradišťská nemocnice z vlastních zdrojů.

Foto: UHN