Přerov v Praze i ve Španělsku. Který sníme kamínku se vám nejvíc líbí?

PŘEROV – Na mořské pláže, do hor, velkoměst i vesnic. Do různých koutů České republiky i Evropy se dostaly kamínky s motivem Přerova, které se staly součástí letní soutěže, vypsané městem. Zadání bylo jednoduché – namaluj kamínek s přerovským motivem, odvez ho na dovolenou či výlet, vyfoť ho a pošli snímek. Návštěvníci webových stránek Přerova teď mohou z pětatřiceti přihlášených fotografií vybrat záběr, který se jim nejvíce líbí. Hlasovat můžete až do 16. října.

Účastníci soutěže byli kreativní, co se týče malby i fotografií. Na kamínky ztvárnili znak města, loga sportovních klubů, známých přerovských značek, nechyběl ani výstavní park, podobizna Jana Amose Komenského či obrázky symbolů města – zubra a mamuta. A kamínky se rozletěly do všech koutů, kam soutěžící při svých letních cestách zavítali. Ležely na pláži, pod hradem i v tlamě kamenného lva. „Byly foceny nejen v naší republice, ale třeba i v Chorvatsku, v Itálii, ve Slovinsku, v Polsku, v Rakousku, na Krétě či ve Španělsku. A v České republice se dostaly například do Prahy, Velkých Losin, do Liberce, do Strážnice, na Horní Bečvu, do Velkých Karlovic nebo k Rešovským vodopádům,“ shrnula vedoucí Kanceláře přerovského primátora Daniela Novotná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na návštěvnících webových stránek města Přerova teď je, aby z přihlášených snímků vybrali ten nejhezčí, nejnápaditější či nejoriginálnější. Ohodnotit mohou jednu fotografii nebo klidně všechny. „Své sympatie mohou vyjádřit pomocí počtu hvězdiček – čím více jich udělí, tím větší je váha hlasu. Přidělené body budou sčítány a umožní vyhodnocení nejpovedenější fotografie,“ popsala systém hlasování Jana Pivodová z přerovského magistrátu. Hlasovat můžete ZDE.