Strážníci zaměří své kontroly na cyklisty, koloběžkáře a chodce

HRADEC KRÁLOVÉ – Královéhradecká metropole je nazývána městem cyklistů a je pravdou, že denně jich projedou ulicemi stovky. Podzim přináší kratší dny a také dost často nepříznivé počasí proto je důležité, aby cyklisté i chodci pro svoji bezpečnost používali reflexní prvky. Strážníci často odhalují cyklisty bez světel, jízdu na koloběžce ve dvou a další prohřešky.

„Každý cyklista by si měl uvědomit, že je řidičem nemotorového vozidla, a platí pro něj stejný silniční zákon, jako pro ostatní účastníky silničního provozu. Za porušení zákona mohou strážníci na místě uložit pokutu do výše 2000 korun a správní orgán pak až do výše 50 000 korun,“ říká mluvčí městských policistů Eva Kněžourová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od začátku letošní roku bylo strážníky řešeno již 414 přestupků cyklistů. Mezi jejich hříchy patří také jízda bez helmy, jízdy po chodnících, v podchodech a na přechodech, nebo také odstavování sdílených kol na nevhodných místech