Policisté během víkendu zadrželi čtyři převaděče

ZLÍNSKÝ KRAJ – Kontroly na hranicích Zlínského kraje a Slovenska vedly od pátečního do pondělního rána k zajištění 127 nelegálních migrantů. „Kromě toho policisté zadrželi i čtyři osoby, které jsou podezřelé ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ informoval dnes policejní mluvčí Petr Jaroš.

Dalším podezřelým z převaděčství je muž, po kterém policisté v neděli pátrali nedaleko Francovy Lhoty. „Krátce po patnácté hodině spatřila společná hlídka střežící zajištěné odstavené vozidlo osobu, která se k automobilu blížila. Muž následně nereagoval na výzvy a začal utíkat do lesa. A nezastavily jej ani dva varovné výstřely, které policista ve snaze zabránit útěku použil,“ vylíčil Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po muži začaly pátrat dostupné hlídky, už jej ovšem v hustém porostu nedohledaly. „Vzhledem k tomu, že utíkal směrem ke státním hranicím, lze předpokládat, že před policisty uprchnul do sousedního státu,“ dodal Jaroš s tím, že od začátku znovuzavedení kontrol státních hranic policisté ve Zlínském kraji zadrželi již 10 převaděčů.

Policisté v neděli odpoledne kontrolovali odstavené auto u Francovy Lhoty. Foto: Policie ČR