Šest hasičských jednotek muselo likvidovat požár v areálu tiskárny

NÁCHODSKO – Dnes krátce po půl sedmé ráno, byl nahlášen na tísňovou linku hasičů požár v areálu tiskárny v Novém Městě nad Metují. Do ulice Pod Vinicemi tak přispěchaly jak profesionální, tak dobrovolné hasičské jednotky. K zahoření došlo v samostatně stojící buňce, která sloužila jako kompresorovna.

V bezprostřední blízkosti buňky byla hala a sklad s papírem, hrozilo, že se plameny ohně rozšíří až sem. Zaměstnanci firmy se zachovali naprosto ukázkově, protože díky použití čtrnácti hasicích přístrojů se snažili udržet požár uvnitř buňky. Tím se podařilo zamezit nekontrolovanému šíření ohně až do příjezdu jednotek hasičů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jednotky nasadily na likvidaci vodní proudy a odvětrávaly okolní uzavřené prostory pomocí přetlakové ventilace. Požár se mimo kompresorovnu nedostal, halu ani sklad nezasáhl. Místo vzniku požáru ohledal vyšetřovatel hasičů, jako příčina byla stanovena technická závada na elektroinstalaci,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Oheň napách škodu za zhruba milion korun, hasiči zásahem uchránili hodnoty v řádech milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a Dobrušky a také dobrovolné jednotky Nové Město nad Metují, Bohuslavice nad Metují, Opočno a Dobruška.