Řešíte, jak ušetřit na energiích? Praha spustila chatbot, který vám poradí!

PRAHA – Nejen Pražané se dozví na novém portálu pomocprazanum.praha.eu, jak řešit náročnou situaci s rostoucími cenami energií. Součástí je i chatbot, kde lidé mohou konzultovat své možnosti v hledání úspor energií. Portál spustil na konci září Magistrát hl. m. Prahy.

„Hlavní město chce zvýšit povědomí Pražanů o možnostech úspor energií během nadcházející zimní sezóny. Proto spouštíme aplikaci, která poradí, jak konkrétně ušetřit na energiích, nasměruje při problému s placením za spotřebu nebo poskytne informace o zastropování cen a úsporném tarifu,“ sdělil primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Vzhledem k současné geopolitické situaci nelze očekávat, že by v nadcházejících měsících ceny plynu a elektřiny klesly. Hlavní město tak pro všechny, které zasáhlo zdražování, nevychází s penězi, bojí se energetické krize nebo potřebují pomoci překlenout náročné období, případně hledají tipy, jak ušetřit na energiích, spustilo nové webové stránky pomocprazanum.praha.eu.

Na chatbotu, který je součástí uvedeného portálu, mohou návštěvníci řešit své výdaje na energie. Ty se dají výrazně snížit například jen změnou každodenních návyků. Během pár kliků se dozví, jak ušetřit na vytápění, ohřevu a spotřebě vody anebo na provozu spotřebičů. Jsou zde na jednom místě všechny rady a tipy, které v některých případech mohou lidem ušetřit i vyšší jednotky procent.

Zdroj: MHMP