Rekord pokořen! Zoo letos uvítala 700 000. návštěvníka

ZLÍN – Historické tabulky návštěvnosti ve zlínské zoo přepsal uplynulý den. V neděli krátce před třetí hodinou odpoledne uvítal ředitel zahrady Roman Horský 700 000. návštěvníka letošního roku. Z titulu a odměn se radoval pan Šimon Pachl s rodinou – manželkou Michaelou a dětmi Maruškou a Šimonkem, kteří do zoo přijeli z Hluku u Uherského Hradiště.

Pro zlínskou zoo jde o mimořádný úspěch a tomu odpovídaly i dárky. Rodina Pachlova získala zážitkový den s návštěvou expozice lemurů kata a s přenocováním v zoo, roční kartu Zoo Zlín Family, vajíčko nandu Darwinova se speciálním polepem a také velkou plyšovou žirafu a plyšové slůně. Partner zoo, zlínský hotel Baltaci Atrium, věnoval rodině luxusní víkendový pobyt s polopenzí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pachlovi měli ze všech dárků velkou radost. „Zlínskou zoo opravdu milujeme, několik roků máme roční kartu a do zoo často a moc rádi jezdíme. Je zkrátka nádherná. A dnes jsme si řekli, že když je tak pěkně, uděláme si k vám výlet. Že očekáváte 700 000. návštěvníka, to jsme vůbec netušili. O to větší je to pro nás překvapení. Moc vám za všechny ty nádherné dárky děkujeme,“ vyjádřil své první dojmy pan Pachl.

Jak ale vzápětí prozradil, velký podíl na získání titulu 700 000. návštěvníka měla dcerka Maruška. „Při příjezdu do zoo Maruška i Šimonek chtěli nejprve do vašeho zooshopu. Vůbec se mi nechtělo, přemlouval jsem je, ať jdeme za zvířátky, a pak se do obchodu vrátíme, ale nakonec jsme s manželkou prosbám dětí podlehli. Nějakou chvíli trvalo, než si dárky vybrali. A vlastně právě to rozhodlo, že jsme prošli turniketem v ten správný čas. Na dnešní den nikdy nezapomeneme, budete mít v nás ty nejvěrnější návštěvníky,“ dodal Šimon Pachl.

Speciální překvapení si užijí i další návštěvníci

Zlínská zoo dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanějších turistické cíle České republiky, v roce 2021 obsadila dokonce třetí příčku. „700 000 návštěvníků je pro nás naprosto fantastický úspěch. Máme velkou radost, že se to právě v roce 2022, kdy zřizovatel zoo, statutární město Zlín, slaví 700 let od první zmínky o městě. Je to krásné propojení. Brzy také prozradíme naše speciální a výjimečné překvapení a poděkování obyvatelům města Zlína, které jsme slíbili v případě dosažení návštěvnosti 700 000 osob,“ slíbil ředitel Roman Horský.

Zmínil také ještě jednu zajímavost. „600 000. návštěvníka jsme poprvé přivítali v roce 2015, konkrétně to bylo 25. října v 14.55. Za sedm let, 16. října 2022 v 14.58 prošel branami 700 000. návštěvník. Tak uvidíme, jaká čísla nám budoucnost přichystá. Věřím, že postupně budované Karibuni a další novinky nám v dosažení nových návštěvních úspěchů pomohou,“ dodal Roman Horský.