Žena v Olomouci pobodala svého bývalého

OLOMOUC – Spor mezi bývalými partnery v bytě v centru Olomouce se v pátek 14. října vyostřil natolik, že čtyřicetiletá žena svého bývalého 32letého partnera bodla do oblasti zad. Sama nakonec přivolala policisty, kteří jí provedli orientační test na drogy s pozitivním výsledkem. 

“Olomoučtí kriminalisté obvinili 40letou ženu z Olomouce ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,” uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Samotný incident se stal v pátek 14. října večer, kdy si dotyčná pozvala do bytu v centru Olomouce bývalého partnera. Během návštěvy mělo mezi nimi dojít k hádce a později i ke vzájemnému fyzickému napadení. To se nakonec vystupňovalo natolik, že měla žena svého bývalého bodnout do oblasti zad. “Vzniklý konflikt patrně zapříčinily nevyřešené dluhy mezi bývalými partnery,” upřesnila Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tísňovou linku 158 nakonec vytočila sama žena se sdělením, že byla fyzicky napadena ze strany svého přítele. Zasahující policisté zjistili, že na místě se nacházející 32letý muž utrpěl krvácející bodné zranění, se kterým jej přivolaní zdravotníci převezli do Fakultní nemocnice Olomouc.  Orientační test na drogy měl u ženy pozitivní výsledek na metamfetamin, alkohol se u ní neprokázal. Krátce po činu ji policisté zadrželi a umístili do policejní cely. Obviněná žena nebyla v minulosti pravomocně odsouzena a stejně tak nebyla ani nikdy projednávána pro žádné přestupkové jednání. Trestní stíhání probíhá na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení si může posedět za mřížemi tři roky až deset let.