Muž táhl Husovicemi kola spojená řetězem, klíče k němu neměl

BRNO – Nezvyklou situaci se rozhodli prověřit strážníci včera v Husovicích, když uviděli muže, jak za sebou táhne dvě spojená kola. Jejich odhad byl správný, podezřelý je ukradl.

Když si hlídka při kontrole Husovic všimla muže, který má na jedné straně těla opřená dvě kola a s námahou je táhne, nabyla dojmu, že je má spojená k sobě. Tato domněnka se nakonec potvrdila, horská kola byla k sobě připojená řetězem. Muži zákona proto muže oslovili, ten jim řekl, že u sebe nemá klíče, jelikož majitelem je jeho kamarád. Jeho jméno ale jaksi zapomněl. „Nebyli jsme přesvědčení o pravdivosti jeho slov, proto jsme se obrátili na republikovou policii a nahlásili značku kol i jejich bližší popis,“ dodává tiskový mluvčí Pavel Šoba. Během chvíle se ukázalo, že obě horská kola jsou skutečně vedená jako kradená. Muž je nyní podezřelý z trestného činu a převzala si ho státní policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.