Opilý řidič narazil do zaparkovaného auta a ujel. O řidičák ale stejně přišel

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Řízení pod vlivem alkoholu se nevyplatilo sedmatřicetiletému muži ze Žďárska. Brzy poté, co naboural stojící vůz a z místa ujel, jej zadrželi policisté. A protože nadýchal více než jedno promile, je nyní podezřelý z trestného činu.

K dopravní nehodě došlo v pondělí 17. října po šesté hodině večer v obci Dolní Rožínka. „Řidič jedoucí s osobním vozidlem Volkswagen při couvání narazil do za ním zaparkovaného osobního vozidla BMW. Po střetu z místa dopravní nehody odjel, následně vozidlo odstavil a z místa odešel,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Policisté hříšníka vzápětí vypátrali. Dechová zkouška ukázala, že si před jízdou dopřál alkohol. „Naměřená hodnota činila 2,2 promile. Výsledky opakovaných měření byly 2,3 promile a 2,26 promile alkoholu,“ dodala mluvčí.

Policisté provinilci zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přestupkového jednání na úseku dopravy.