Doprava po úzkokolejce mezi Obrataní a Kamenicí končí. Cestující budou vozit autobusy

PELHŘIMOV – Na začátku října pozastavily Jindřichohradecké místní dráhy dopravu mezi Obrataní a Kamenicí nad Lipou. Rada Kraje Vysočina rozhodla k 18. říjnu vypovědět s tímto dopravcem smlouvu, což pro trať 228 znamená ukončení provozu.

Jindřichohradecké místní dráhy jsou aktuálně v úpadku, soud zamítl návrh na reorganizaci společnosti. Dopravce navíc nepožádal o vydání nového osvědčení o bezpečnosti, staré skončilo 2. října, takže na trať už nemůže vyjet. Až do vypršení smlouvy zajistí společnost náhradní autobusovou přepravu, poté tuto službu převezme kraj po dohodě s novým smluvním partnerem.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Od 11. prosince, s platností nových jízdních řádů, počítá kraj se zavedením nové autobusové linky mezi Kamenicí nad Lipou, Obrataní a Pacovem. Daná linka bude zajišťovat dopravní obsluhu regionu po všechny dny v týdnu, tedy včetně víkendů. Linka bude zajíždět do center obcí a bude protažena z Obrataně až do Pacova. Pro cestující to bude znamenat zvýšení nástupového komfortu a také přímé spojení do spádové obce s rozšířenou působností,“ uvedl předseda Výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina pro rozvojové projekty Martin Hýský.