Policisté objasnili vloupání do prodejny kol na Třebíčsku

TŘEBÍČ – Pachatele, který si vloni na podzim z prodejny na Třebíčsku odnesl několik kol, dopadli policisté. Pětačtyřicetiletý muž čelí obvinění ze dvou trestných činů a hrozí mu pětiletý pobyt za mřížemi. O případu dnes informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Ke krádeži kol za téměř 700 tisíc korun došlo vloni v listopadu v nočních hodinách na Třebíčsku. „Muž přijel do města dodávkovým vozidlem a zajel k prodejně. Vloupal se do prodejny a odcizil čtyři elektrokola a dále horské kolo. Odcizená kola skončila během chvíle ve vozidle a muž odjel. Poškozením dveří prodejny vznikla škoda za více než padesát tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Kriminalistům se nakonec podařilo podezřelého muže dopadnout. Pětačtyřicetiletý recidivista z Prahy byl následně obviněn z trestného činu krádeže, kdy činem způsobil větší škodu, a dále z trestného činu poškození cizí věci. „Obviněný muž je stíhán na svobodě. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Jana Kroutilová.