Předvánoční čas na Mariánském náměstí. Neziskovky zde nabízí své výrobky

Zdroj: MHMP

PRAHA – Před radnicí na Mariánském náměstí od dnešního dne stojí vánoční strom, který se rozzáří v 18 hodin. Postavené jsou i prodejní stánky neziskovek se sváteční výzdobou. Nechybí ani tradiční svařák a možnost přispět na dobrou věc. Na návštěvníky čeká bohatý kulturní program.

Až do 18. prosince bude na Mariánském náměstí osm prodejních stánků, v nichž neziskové organizace nabídnou k prodeji různé výrobky. Mimo jiné to budou Nadace pro život, Potravinová banka, Anděl strážný, Spolek Kolumbus, H.O.L.I. CZm s.p., či Sdružení Tulipán. Zájemci si mohou u nich nakoupit třeba šperky, řezbářské a další řemeslné výrobky, a tím podpoří dané neziskovky.  Letos po dvou letech jsou konečně zpět. A máme poprvé v tomto předvánočním čase novinku – a sice vánoční trhy na Mariánském náměstí, které budou v duchu trhovců z řad neziskových organizací, tyto trhy tak budou mít výlučně charitativní charakter,“ říká Jan Chabr, radní pro oblast majetku. Ve stáncích, které budou otevřené každý den od 11:00 do 19:00 hodin, budou k dostání i vánoční dekorace, květiny a samozřejmě i různé slané i sladké dobroty a něco na zahřátí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O adventních víkendech se návštěvníci mohou těšit na divadelní, hudební, pěvecká a další vystoupení. Na pódiu na náměstí vystoupí například Sbor školy Jaroslava Ježka, děti z MŠ Řásnovka a žáci ZuŠ Biskupská, Dixie Band Městské policie hl. m. Prahy, Hudba Hradní stráže, Pěvecké sdružení pražských učitelek PSPU, Ženský komorní sbor Collegium Cantantium, klavírista Patrik Kačo, divadelní soubor Loutky v nemocnici a další. Podrobný program víkendových dnů bude k dispozici na stránkách vanoce.praha.eu.

Dominantou Mariánského náměstí je osmimetrový smrk ozdobený v barvách Prahy: zlatými a červenými koulemi. Vánoční výzdobu doplňuje moderní dřevěný betlém a Ježíškova nebeská kancelář. Unikátní betlém vyrobil s motorovou pilou z modřínu řezbář Jan Kužel z Dobré Vody u Hořic. Ježíškovu nebeskou kancelář pak představuje kaplička, v níž si příchozí budou moci napsat na nekonečný dopisní papír svá tajná přání a zazvonit na zvonec, aby se vyplnila.

Zdroj: MHMP