Benzinku ve Velké Bíteši přepadl ozbrojený muž. Poznáte ho na fotografii?

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – K přepadení čerpací stanice došlo minulý čtvrtek ve Velké Bíteši – Janovicích. Policisté se obracejí na veřejnost s naléhavým pátráním po ozbrojeném pachateli. Pokud víte, kdo je muž na fotografii, volejte linku 158.

Oznámení o přepadení čerpací stanice na ulici Hybešova přijali policisté ve čtvrtek 24. listopadu deset minut před půl sedmou ráno. „Z prvotního oznámení vyplývalo, že do objektu čerpací stanice vstoupil muž, který byl ozbrojený dvěma střelnými zbraněmi. Po obsluze požadoval vydání finanční hotovosti. Z jedné střelné zbraně v prostoru čerpací stanice vystřelil,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Do pátrání po neznámém muži se zapojila i policejní letecká služba a kynologové se psy. „Pachatel je vysoký zhruba 180 cm – na sobě měl oblečenou černou maskáčovou bundu, modré džíny a na nohách bílé sportovní boty. Na hlavě měl šedou čepici s kšiltem a na ní nasazenou černou kapuci. Obličej si maskoval nasazeným tmavým respirátorem. Na rukou měl oblečené rukavice modré barvy s výrazným bílým nápisem,“ doplnila mluvčí.

Policisté se obracejí na případné svědky, kteří se v danou dobu v místě pohybovali nebo okolo projížděli a mají ve svých vozidlech kamery, aby se jim ozvali. „Naše výzva směřuje také ke svědkům, kteří by si všimli v blízkosti čerpací stanice něčeho podezřelého, pohybu podezřelých osob nebo vozidel, případně pokud by podle popisu a fotografie tohoto muže poznali. V žádném případě se muže nesnažte žádným způsobem zadržet, protože může být ozbrojený, ale pokud máte poznatky k jeho pohybu nebo pobytu, kontaktujte linku 158,“ dodala Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR